Haber

İngiltere Büyükelçisi Morris, Başkan Soyer’i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Büyükelçi Morris, turizm alanında attığı adımdan dolayı Önder Soyer’i tebrik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, karşılıklı bağlantıların daha da geliştirilmesi yönünde adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Ziyaretçilere İzmir’in tarih, kültür ve turizm açısından zenginliği, mirası ve potansiyeli hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “İzmir refahın, refahın ve iyiliklerin şehridir. Doğamızla gurur duyuyoruz” dedi.

 

İzmir’e övgü

İzmir’den övgü dolu bir konuşma yapan Büyükelçi Morris, her yıl 4 milyon İngiliz vatandaşının Türkiye’ye turist olarak geldiğini belirtti. Morris ayrıca geçen yıl başlayan İzmir-Midilli seferlerini duyduğunu belirterek, “Tebrikler, çok güzel bir proje.” Önder Soyer ayrıca, “Geçen yıla göre seyahat oranı 3 kat arttı” dedi.

 

Ortak projeler

Büyükelçi ve Lider Soyer, iklim krizi, doğal afetlere dayanıklılık, rüzgar enerjisi, eko-turizm ve ticaret başlıklarında ortak projeler yürütmek üzere fikir alışverişinde bulundu. Önder Soyer, ekoturizm alanında yaptıkları çalışmaları anlattı. Morris ayrıca ekoturizmin artık iyice tanındığını ve doğaya dayalı tatil pazarının büyüdüğünü belirterek, İzmir’de yapılan çalışmaların değerli olduğunu sözlerine ekledi. Önder Soyer, elektrik konusuna ilişkin ise, “Enerji üreten bir belediye şirketimiz var. Doğrudan belediyeyle çalışabiliriz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ozalp-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu