Haber

Financial Times’ta ‘Süleyman Soylu’ yorumu: Sorunlu ve zehirliydi

İngiltere merkezli Financial Times (FT) gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı kabinenin bir analizini yayınladı. “Erdoğan kabineyi yenilerken Türkiye’ye ekonomik değişim sinyalleri veriyor” başlıklı analizde, “daha ortodoks ekonomi politikalarına geçiş sinyali verildi” belirtildi.

2011-2015 yılları arasında Kalkınma Bakanı görevini üstlenen Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığına atanmasının ekonomi politikasında olası bir değişikliğin işareti olarak görüldüğü belirtildi. Adam Samson ve Funja Güler imzalı analizde, “Erdoğan, kabinesindeki kapsamlı değişiklikleri açıklarken, ekonomi ekibini yenilerken ve katı tavrıyla tanınan içişleri bakanını değiştirirken daha ortodoks ekonomi politikalarına geçişin sinyallerini verdi” denildi. retorik.”

Gazeteye konuşan bir ekonomist, Erdoğan’ın önceliğinin ekonomi olduğunu ancak kabine değişikliğinin tek başına yeterli olmayacağını söyledi.

Eski içişleri bakanı Süleyman Soylu’ya da işaret eden analizde, uluslararası danışmanlık şirketi Teneo’nun eşbaşkanı Wolfango Piccoli’nin değerlendirmelerine yer verildi. “Noble sorunlu ve zehirliydi” diyen Piccoli, Soylu’nun Batı’da ve özellikle Amerika’da birçok insanı düşmanlaştıran güçlü bir karşı duruş benimsediğini sözlerine ekledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu