Haber

Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce, adaylıktan çekilme şartlarını açıkladı.

ensonhaber.com

Türkiye geri sayım yapıyor…

Vatandaş 4 cumhurbaşkanı adayından birini seçip geleceğinde taraf olacak.

Sadece 10 gün sonra sandığa gidenler ülkenin kaderini belirlemiş olacak.

Cumhurbaşkanı adaylıktan çekilme kararını açıkladı

21 yıllık iktidarı boyunca girdiği hiçbir seçimi kaybetmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı adaylardan Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Sözcü TV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, cumhurbaşkanı adaylığından çekilme şartını açıkladı.

Davutoğlu ve Babacan’ı istemiyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kenara çekilmesini isteyen İnce, şunları söyledi:

Davutoğlu ve Babacan’ı kenara çekelim, kayıtsız şartsız destek verelim. Davutoğlu ve Babacan ittifaktan çıksın; Başkan yardımcılığı istemiyorum, bakanlık istemiyorum, hiçbir şey istemiyorum. Vatan istiyorum. Onları (Davutoğlu ve Babacan) yargılayacağız, Yargıtay’a gidecekler. Üç başkan yardımcısı yeter. Sevgili Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bu isimler yeter. Bir pozisyon falan istemiyorum, bir element istiyorum.

“Bir keresinde gereksiz bir çıkışı olmuştu”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş “Bu ülkenin gençleri güneşe hasret. Güneşli günlerin gölgesi olarak tarihe geçme. Kılıçdaroğlu’ndan takviye iste”Davete yanıt veren İnce, şunları söyledi:

Bugün bana takviye ile gelin diyor ama 10 gün önce Muharrem İnce’yi hedef almam dedi. Onu da umursamıyorum. Bir zamanlar gereksiz bir çıkış olmuştu. Neden artık hafife almadığın bir insanı kabul ediyorsun? O zaman ona bir teklif yapayım. İstanbul 3. Bölge adaylığından çekilsin, adayımıza destek versin. Bakalım davetime ne diyecek.

ulahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu