Ekonomi

TOGG/Karakaş: Mayıs ayında bin civarında araç teslim edeceğiz

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, katıldığı Bloomberg HT yayınında TOGG ile ilgili soruları yanıtladı.

Karakaş, “Mart ayı sonunda ilk seri üretim araçlarımızı indirdik. Kullanıcı teslimatlarıyla ilgili sözümüz, bunun Nisan ayında başlayacağı yönündeydi. Nisan sonu itibari ile önümüzdeki günlerde kullanıcılara dağıtıma başlayacağız” dedi.

Mayıs ve Haziran aylarında daha fazla teslimat yapılacağını belirten Karakaş, “Mayıs ayında binin üzerinde aracı teslim etmeyi hedefliyoruz.”

İtalya’da üretildiği yönündeki iddialara ise Karakaş, “Yapım sürecini canlı yayınlıyoruz. Ayda en az bir kez hem iç hem de dış gelişmeleri gösterdik. Öte yandan burası bir teknoloji üretim merkezi, 24 saat canlı yayın yapamıyoruz. Çalışan sayımız 2.000’i aştı. TOGG yurt dışından otomobil almadı” dedi.

“Yıl sonuna kadar 28 bin aracı teslim etmiş olacağız”

Karakaş, “Geçen yıl mayıs ayı sonundan itibaren deneme üretimine başladık. Yönetmeliğe göre 92 testten geçmemiz gerekiyor. Birçok aracı ürettik ve 23 Mart’a kadar testlere gönderdik. 300’ün üzerinde araç ürettik. Seri üretim standartlarında ürettiğimiz araç sayısı 200’ün üzerinde. 40 adedini teslim ettik. Yıl sonuna kadar 28 bin aracı teslim etmiş olacağız. Bir sonraki modelimizi 2024 sonuna kadar üretmek istiyoruz. 2024 sonu, 2025 başı aynı zamanda yurtdışına çıkacağımız bir dönem olacak. 7 bölgede 22 noktada hizmet veriyoruz. Yıl sonuna kadar her 25 kilometrede bir olmak üzere yaklaşık 650 şarj istasyonumuz olacak.

Karakaş, “Fiyatlardaki dalgalanmaları engelleyemediğimiz noktada da yansıtabiliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu