Haber

Tina Turner kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? Tina Turner’ın ölüm nedeni nedir?

Rock müziğin dünyaca ünlü ismi ABD’li sanatçı Tina Turner, İsviçre’deki evinde ölü bulundu.

Tina Turner’ın hayatının son yıllarında kanser, felç ve böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunları yaşadığı biliniyordu.

Tina Turner’ın sözcüsü, “Tina Turner, İsviçre’nin Zürih yakınlarındaki Kusnacht’taki evinde uzun bir hastalıktan sonra bugün 83 yaşında huzur içinde öldü. Onunla birlikte dünya bir müzik efsanesini ve bir rol modelini kaybetti.”

Bu haberin ardından dünyaca ünlü sanatçı Tina Turner için aramalar hız kazandı.

Peki Tina Turner kimdir ve neden öldü? İşte Tina Turner’ın merak edilen hayatı..

Tina Turner kimdir?

Tina Turner, 26 Kasım 1939’da Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. Gerçek adı Annie Mae Bullock olan Tina Turner, gitarist eşi Ike Turner tarafından keşfedildi.

1975’te boşanan Tina Turner’ın kariyeri 1983’e kadar durgundu. 1983’te plak şirketini değiştirmeye karar veren Tina Turner, Capitol ile anlaşma yaptı.

Al Green’in “Let’s Stay Together” modülünü seslendiren Tina Turner, bu kesimle İngiltere Top 10 arasına girmeyi başardı.

Tina Turner, bu şarkının yer aldığı albümle en iyi albüm ve en iyi kadın pop vokalist dallarında 2 Grammy ödülü kazandı.

Tina Turner, 2013 yılında ABD vatandaşlığından vazgeçeceğini açıklayarak İsviçre vatandaşlığına başvurdu. Tina Turner, 22 Nisan 2013 tarihinde İsviçre vatandaşı oldu ve kendisine İsviçre pasaportu verildi.

Tina Turner, 2018 tarihli Aşk Hikayem adlı kitabında birden fazla hastalıkla mücadele ettiğini açıkladı. Tina Turner’a 2016 yılında bağırsak kanseri teşhisi kondu. Turner, 7 Nisan 2017’de böbrek nakli ameliyatı geçirdi.

Tina Turner, 24 Mayıs 2023’te 83 yaşında İsviçre’nin Küsnacht kentindeki evinde öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu