Haber

Abdüllatif Şener, Sinan Ogan’a ‘Kalkmak İçin’ Oy Verdiğini Söyledi!

CHP eski üyesi Abdullatif Şener daha önce yaptığı bir yayında şunları söylemişti: ‘Sinan Oğan’a oy verdim’kelimelerin, ‘Cross mapraz sorular mırıldanırken beni sorgulayanlara biraz rahatlasınlar, biraz akıllansınlar’ dedim.sözleriyle savundu.

Bir daha aday olmayınca CHP’den istifa eden ve ardından “İlk turda Sinan Ogan’a oy verdim, ikinci turda geçersiz oy verdim” diyen eski Konya Milletvekili Abdullatif Şener kendini savundu.

Şener, TV5 canlı yayınına katılarak tartışmalı sözlerini ‘açıklığa kavuşturdu’.

Şener, “Sinan Oğan’a oy verdim” sözlerini şöyle savundu: “Yav çapraz mapraz, sorular mırıldanırken ‘biraz rahatlayayım’ dedim. Ne kadar yüksek olur? Bu kadar gürültü beklemiyordum. Kafayı bulmasını söyledim.”

“Bu gerçek olmadığı anlamına mı geliyor? Bir haftadır kafa atmak için söylediklerinizi konuşuyoruz” sorusuna Abdullatif Şener şu yanıtı verdi:

“Bak dalga geçiyorsun. Eğer bununla uğraşıyorsan. Bu konuyla uğraşanların hepsi boş. Kamikaze saldırıları yapıyorlar. Kendilerini yok ediyorlar. Benim aracılığımla savunmaya çalıştıkları kendi siyasi hareketlerine zarar veriyorlar. Ben siyaset okuyan biriyim. (Sinan Ogan’a oy verdiniz mi?) Anayasaya aykırı bir şey varsa bunun sorgulanmasına, söylenmesine gerek yok. Ama madem ki ‘istiyorsun; ‘Masaya koyuyorum’ dedim. Bu yüzden ‘Kafamı buldum’ dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu